Kde a v kolik máme být?

Obřad začíná ve 13:00, dostavte se tedy prosím s dostatečným předstihem přímo před kostel.
Příjezd svatebčanů ze Stodoly, kde budou od rána probíhat přípravy, bude cca ve 12:30.

Kde se koná obřad a oslava? Jsou na stejném místě?

Obřad se koná v Kostele Narození Panny Marie v Želivě. Oslava bude probíhat ve Stodole Želiv, která je od kostela vzdálená cca 1,5 km. Ti, kteří přijedou autem, se mohou mezi obřadem a hostinou (cca mezi 14 a 15hod) zajet ubytovat do hotelu, odkud bude probíhat svoz hostů ke Stodole. Na žádost je možné výjimečně zařídit ubytování ještě před obřadem od 12h.

Je k dispozici ubytování pro hosty poblíž místa konání?

Pro rodinné příslušníky a nejbližší je ubytování zařízeno přímo v prostorách Stodoly. Ostatní hosté, kteří nemají možnost vlastního ubytování, mohou využít smluveného hotelu Beachwell v Pelhřimově, který je od stoly vzdálený cca 14 km. Prosíme tedy o nahlášení vašeho zájmu o hotelový pokoj dostatečně dopředu a také o informaci, kdy byste se chtěli ubytovat (zda před nebo po obřadu).

Je nutné přinést dárky pro novomanžele, nebo je přítomnost dárkem samotným?

Vězte, že vše, co v životě potřebujeme, již máme, a proto se netrapte se svatebními dary. Mnohem více uvítáme, když nám se svatbou vypomůžete finančně, aneb "Spíš než deset talířů, věnujte pár halířů".

Jaké parkovací možnosti jsou k dispozici u místa konání svatby?

U kostela i poblíž Stodoly je parkovacích míst dostatek. Těm, co využijí ubytování v hotelu Beachwell, doporučujeme auto odvézt k hotelu, odkud bude probíhat svoz hostů do areálu Stodoly. Večer po oslavě bude na vyžádání dostupný odvoz do hotelu, detaily organizace odvozů včas sdělíme. Můžete nás též ohledně odvozů kontaktovat předem, abychom měli představu, kolik lidí má zájem.

Jakou formou bude probíhat obřad a jak dlouho potrvá?

Obřad bude katolický, se mší svatou. Délka obřadu je přibližně 60 minut.

Jaký je doporučený dress code aneb co mám nahodit za oblek? Jaká je tématická barva?

Co se týče oblečení, předpokládáme, že všichni zvolí svatebnímu dni přiměřený oděv, avšak nemáme striktně preferovanou barvu či styl, každý v čem se cítí nejlépe (kromě tepláků a pantoflí). Svatbu plánujeme v pastelových barvách, tedy čím více barviček, tím lépe. Doporučujeme myslet na to, že na konci září už nemusí být nejtepleji, obzvláště v kostele, tedy je nutné se tomuto přizpůsobit a mít záložní plán pro případ chladného dne či deště. V areálu Stodoly bude možné se pohybovat venku i uvnitř, kde nebude vytápění (pouze v případě velmi chladného počasí).

"Prosím neházejte po nás..."

Před kostelem budou rozdány bublifuky, kterými můžete vytvořit hezké fotografické momenty, jinak vás poprosíme, abyste po nás nic neházeli (čočku, rýži, peníze, květiny...), v areálu kostela je z důvodu mnoha probíhajících svateb a složitého úklidu zakázáno dělat nepořádek.

Rules of the house - pravidla pro vaše (i naše) bezpečí

V areálu Stodoly vás poprosíme o šetrné zacházení s veškerým vybavením, které musíme v pořádku předat nazpátek svým majitelům. V rámci Vaší bezpečnosti Vás žádáme, abyste nelezli přes zábradlí, které je v patře nad schody - kontrukce je zde chatrná. Dále poprosíme o zýšenou opatrnost u dětí v blízkosti venkovního jezírka. V jezírku však není problém se případně vykoupat. Po 22h večerní není možné provozovat hudbu (a další hlasité aktivity) venku (upozorňujeme, že na základě zkušeností z předchozích akcí ve Stodole, bude venku na žádost pronajímatelů Stodoly pronajatý personál, který bude dohlížet na dodržování nočního klidu), není však problém pokračovat v párty a hudbě ve vnitřních prostorách Stodoly.

Co budeme jíst? Bude mi to chutnat?

Po obřadu bude následovat cca od 15h svatební hostina pro všechny pozvané. Podávat se bude klasické svatební menu, polévka - hovězí vývar s játrovými knedlíčky a nudlemi a jako hlavní chod svíčková na smetaně s houskovým knedlíkem. Prosíme o včasné nahlášení jakékoliv intolerance, či alergie, abychom mohli včas zařídit vhodnou alternativu. Ve večerních hodinách bude servírován otevřený raut, kde věříme, že si každý vybere pokrmy ke své spokojenosti.

Co budeme pít?

Na místě bude na výběr velké množstí nealkoholických i alkoholických nápojů, které zařizujeme sami mimo cateringové služby. Snažili jsme se vybrat nabídku nápojů tak, aby byly zahrnuty nejčastěji konzumované nealko i alko nápoje či drinky. Pokud však přesto máte speciální požadavek (zejména na alkoholické nápoje), kde věříte, že vy či vaši společníci vypijete více, než jeden panák "na chuť", neváhejte se na nás obrátit a domluvit se na možnosti přiobjednání.

Děti na svatbě?

Víme, že Vaše děti jsou neodmyslitelnou součástí Vašich životů, věříme však, že si oslavu mnohem více užijete bez dětí. Pokud tedy máte možnost zařídit si hlídání, určitě tuto možnost zvažte. Samozřejmě počítáme s možností, že si své ratolesti přivezete s sebou, prosíme vás tedy, abyste nás včas informovali o vašem rozhodnutí, abychom mohli přizpůsobit počet servírovaných chodů u svatební hostiny a zřídili případné přistýlky ve smluveném ubytování. Hotel je vzdálený cca 15km, ale pokud byste své děti rádi uložili a pokračovali v oslavě, můžeme zařídit nafukovací matrace přímo v ubytovací části stodoly.

Jak se dostanu do Fotogalerie?

Zadejte heslo "vstupte".

FAQ aneb často kladené otázky